Turistická chata Brian756 57 Horní Bečva 073/074

Možnosti rekreace

 • Hory, lesy, přehrada - turistická chata BRIAN se nachází v krásném prostředí nedaleko Rožnova pod Radhoštěm na pomezí Moravskoslezských Beskyd a Hostýnskovsetínských vrchů. V provozu od roku 1992. Dříve chata Romo Fulnek.
 • Nabízí: celoroční provoz, výbornou domácí kuchyni, vlastní nohejbalové hřiště, kulečník, venkovní bazén, kapacita 60 lůžek, společ. sociální zařízení, v některých pokojích vlastní soc.zařízení,velkou společenskou místnost a to vše za přijatelnou cenu.
 • V okolí možnost využití: jízdárny, tělocvičny, krytého bazénu, tenisových kurtů, sauny, cyklostezky do Rožnova pod Radhoštěm a dále, aj.
 • Hory - pěší turistika, cykloturistika - velké množství dobře značených tras. V zimě v místě 7 lyžařských vleků, nejbližší od chaty vzdálen 100m - Ski areál Rališka,večerní lyžování,sedačková lanovka, umělé zasněžování, lyžařská škola.
 • Lesy - hluboké zdravé lesy, sběr lesních plodů - borůvky, houby, maliny, ostružiny.
 • Přehrada - koupání a rybaření.
 • Cyklostezka - pro cyklisty, in line bruslaře i pěší, z pod přehrady do Rožnova pod Radhoštěm, kolem řeky Bečvy až do Přerova.

Turisticky zajímavá místa

 • Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě - založeno v roce 1925. Původní soubor sbírky je neustále doplňován a rozšiřován. V současné době je zde cca 90 objektů z Valašska a Severovýchodní Moravy, včetně interiérů, sbírkových a uměleckých předmětů. Areál se skládá z Dřevěného městečka, Valašské dědiny a Mlýnské doliny, to vše na rozloze několika hektarů.
 • Kopřivnice - město proslulé výrobou nákladních automobilů značky TATRA. Je zde postaveno nové moderní Muzeum skutečně na světové úrovni. Expozice dokumentuje vznik a vývoj továrny od prvopočátku až do současnosti. Vystavovány jsou unikátní originály, které jinde již dnes nejsou k vidění. Je zde i expozice závodu Paříž Dakar, kde nákladní automobily Tatra řízené místním rodákem Karlem Lopraisem dokázaly, že patří ke světové špičce.
 • Štramberk - město na návrší mezi vápencovými kopci, městská památková rezervace. Nad městem se tyčí tak zvaná Štramberská truba, což je válcovitá věž s částí hradeb, pozůstatek strážního hradu vybudovaného v první polovině 13. století. Věž slouží jako rozhledna a je z ní nádherný rozhled do okolí. Ve Štramberku je taktéž Burianovo muzeum a jeskyně Šipka důkaz pravěkého osídlení. Mezi Kopřivnicí a Štramberkem je na kopci Bílá hora nově postavená rozhledna z které je nádherný rozhled do širokého okolí..
 • Hukvaldy - zřícenina nejmohutnějšího Moravského hradu. První zmínky o hradě jsou z let 1228. Okolo hradu je obora o rozloze 458 ha z konce 16. století. Hrad je v krásném a romantickém prostředí. Probíhají zde v sezóně pro návštěvníky různé akce. Hukvaldy jsou rodištěm hudebního skladatele Leoše Janáčka. Každoročně se zde koná festival Janáčkovo hudební Lašsko. Je zde skladatelova expozice. Návštěva Hukvald se doporučuje, jak pro množství zajímavostí, tak pro krásnou vycházku.
 • Starý Jičín - nad obcí zdaleka viditelná zřícenina mohutného hradu datovaného k létům okolo roku 1240. Hlavní věž nově opravena, uvnitř muzeum a občerstvení.
 • Lysá Hora - 1323 m n. m., nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Vrchol hory je holý a je zvýrazněn telekomunikační věží. Na vrcholu je horská služba, meteorologická stanice, lyžařské vleky a turistická útulna. Pod Lysou horou je vodní nádrž Šance ne řece Ostravici, zdroj pitné vody pro Ostravsko. Vodárenská nádrž s kamennou hrází 65 m vysokou, v koruně 342 m dlouhou o vodní ploše 335 ha.
 • Pustevny - nejvýznamnější horské rekreační středisko Beskyd. Jsou zde známé historické budovy z roku 1894 Maměnka a Libušín s prvky místní lidové architektury. Starobylá valašská zvonice a vyhlídkový altán Cyrilka. Pro nenáročné turisty východisko na Radhošť. Z Frenštátské strany vede sedačková lanovka. V zimě mnoho lyžařských vleků.
 • Radhošť - 1129 m n. m. Symbolická pověstmi opředená hora s nejkrásnějším rozhledem v Beskydech. Je zde mohutná kamenná kaple z roku 1898 s Valašskou Madonou. Před kaplí ke kříž z roku 1805 a sousoší Cyrila a Metoděje. Při hřebenové cestě je mohutná socha Radegasta, slovanského boha úrody a pohostinnosti.


Pohled na sjezdovku z Chaty Brian.

© Copyright 2004-2024 - CMS Made Simple
This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.7